27 Temmuz 2012 Cuma

Doğtaş Mutfak Dolapları Modelleri

Mutfaklar bayanların evde en çok vakit geçirdikleri yerdir. Bunun için mutfağın güzel ve kullanışlı olması, bayanlar için çok önemlidir. Mutfağınızın büyüklüğüne göre doğru mutfak dolabı seçimi yapmak size kullanım alanında rahatlık sağlayacaktır. Mutfaklar, her bayanın kendi iş alanıdır aslında. Bayanlar el becerilerini mutfakta gösterirken, her daim marifetlerini sergilemekten de büyük haz duyarlar. Hünerlerin gösteriminde ise mutfak ta bir o kadar önem taşır. Mutfak ne kadar kullanışlı olursa, bayanlar da bir o kadar rahat iş yapabileceklerdir. Hal böyle olunca da mutfak dekorasyonu ve alet edevatlarında söz, her daim bayanlara düşer. Her bayan kendi mutfağının güzel ve kullanışlı olmasını ister. Mutfaktaki işlerin çabuk bitirilebilmesi ve mutfaktan çabuk çıkılabilmesi için bayanların mutfağa hakim olmaları gerekir. Bunun için de mutfaklarına uygun bir seçim yapmalıdırlar. Seçim yaparken kullanım alanlarını da göz önünde bulundurmalılardır. Aksi takdirde showroomlarda çok beğendiğiniz mutfak modeli sizin alanınıza uymaz ise hayalleriniz suya düşebilir. Bu küçük ayrıntıya dikkat ederseniz siz de mutfağınızı muhteşem kılabilir, harika yemekler yapabilirsiniz. Her bayanın zevki ve isteği tabii ki ayrı olacaktır. İşte Doğtaş, sizlere birbirinden ayrı ve farklı, birçok seçenekler sunuyor. Artık mutfağınızı yenilerken içiniz de rahat olsun. Çünkü Doğtaş tüm bayanları düşünerek birçok tasarım yapmış. İster şık, ister sade, ister koyu ister açık renk, tamamen sizin tercihinize bırakılmış, aranılanın bulunması için elden gelen yapılmış, bayanlara kolaylık sağlanması amaçlanmıştır. Mutfağınızı istediğiniz renkte seçebilir, zevkinize uygun hale sokabilirsiniz. Artık mutfak yenilemek sizin için kâbusa dönüşmesin. En beğendiğiniz mutfağı seçin ve hayalini kurmaya başlayın. Eminiz ki, mutfağınız yenilendikten sonra, sizde yeni mutfağınıza hayran kalacak, bütün gün yemek yapmak isteyeceksiniz. Yemek yapmayı eğlenceye dönüştürebilir, yaptığınız yemeklerden keyif alabilirsiniz. Çevrenizdekiler de yeni mutfağınızı çok beğenecek.
Ahşap ve kremin uyumu, içinizi ferahlatacak, mutfağınızda aydınlık ve ferahlığı sağlayacaktır. Ahşabı seviyor ve mutfağınızda da görmek istiyorsanız, bu mutfak modeli size göre olabilir. Dolaplarda ahşap malzeme kullanılırken, mutfak tezgâhı ile de uyumu düşünülmüştür. Mutfak masa ve sandalyelerinde de yine aynı malzeme kullanılırken buda mutfakta bütünlüğü sağlamıştır. Böyle bir mutfakta kullanılan uzun mutfak tezgahı, sizin işinizi de kolaylaştırırken, rahat etmenizde büyük bir etken olacaktır. Eğer mutfağınız, orta tezgahı kaldıramayacak kadar geniş değilse, tercihinizi böyle bir mutfaktan yana kullanmanızı öneririz.
Beyazın asaleti, siyahın zarafeti bir olursa, işte böyle şık bir mutfak çıkıyor karşımıza. Evinin her köşesinde şıklığı tercih eden bayanlar için uygun bir mutfak olmakla birlikte oldukça gösterişli. Siyah bildiğimiz gibi koyu bir renk olduğundan, bayanlar ilk etapta bu renk için önyargılı davranıp, mutfaklarında kullanıldığı takdirde, karanlık bir mutfak hayal edebilirler. Fakat bu fotoğrafta da olduğu gibi, siyah rengi, mutfağın belirli yerlerinde kullanılmasıyla, beyaz ile de bütünleştirildiği zaman, mutfağı karanlık yapmaktan öte, mutfağa bir zenginlik katmaktadır. Siyahı seven bayanlar korkmadan bu modeli mutfaklarında tercih edebilir, şık bir mutfağa sahip olabilirler.
Yine mutfağında ahşap görmek isteyen bayanlar için tasarlanmış bir mutfak görmekteyiz. Dolapların kaplamaları ile yer döşemeleri koyu renk mobilyadan tercih edildiği için mutfak tezgahlarında krem renkli mermer tezgah kullanılması son derece isabetli olmuş, ve mutfağa bir aydınlık katmıştır. Ayrıca resimde dikkatinizi çektiyse ocak, alışılmışın dışında olup 6 ocaklıdır. Aynı anda pek çok yemeği bir anda yapabilmeniz için size kolaylık sağlayacaktır. Buzdolabı da standartların dışında olup daha büyük kullanılmıştır. Ankastre fırın serisi de buzdolabına uyumlu olması için gri metalik tercih edilmiştir. Eğer geniş bir aile ve eve sahipseniz, böyle bir mutfak kaçınılmazınız olabilir.
Düz beyaz be parlak malzemeden yapılmış olan mutfak dolapları için uzun metal kulplar tercih edilmiş. U şeklindeki tezgahın köşelerine oval dolaplar yerleştirilerek estetik bir görünüme kavuşturulmuştur. Bunun yanı sıra alışılagelmişin dışında olarak ocaklar orta tezgahta kullanılmıştır. Ayrıca fırının da, tezgahların içinde değil, dışarıda olması dikkatleri çekiyor. Bu mutfakta ki küçük detaylar ise mutfağın havasını tamamen değiştirmiş. Orta tezgahın arka tarafında kullanılan bar tabureleri de küçük veya beklenmedik misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabilir, siz mutfakta yemeğinizi yaparken onlarında sizi izlemesini sağlayabilirsiniz.
Bu mutfakta açık ve koyu renk ahşap malzemeleri kullanılarak, mutfakta bir kontrastlık sağlanmıştır. Üst dolaplarda açık renk, alt dolaplarda ise koyu renk ahşap kullanılmış ver yerler de parke yapılarak bütünlük sağlanmıştır. Üst dolapların hepsinde açık renk ahşap ile birlikte çizgili cam detayları mutfağa ferahlık katmıştır. Ayrıca mikrodalga fırın da, davlumbazın yanına konumlandırılırken, çocuklarınızın zararlı ışınlardan korunması amaçlanmıştır. Mutfak tezgâhının üzerine monte edilmiş çubuk demir ise, hem çok dekoratif, hem de kullanışlı bir ayrıntıdır. Çubuk demir sayesinde kaşık, kepçe, kevgir gibi malzemeleri ve cezvelerinizi de asabilir kendinize kullanım rahatlığı sağlayabilirsiniz.
Son zamanların özellikle mutfak tasarımlarında en çok tercih edilen kırmızı rengi kullanıldığı bir mutfak modelini görmektesiniz. Kırmızıyı seven bayanlar için ideal bir mutfak tasarımı. Kremin birçok renge sağladığı uyumu, bu mutfak ta da kırmızıyla görmekteyiz. Kullanılan dolaplarda cam kapağın çok tercih edilmesi mutfağı aydınlık ve ferah yapmış. Ortaya yapılan büyük dikdörtgen altı dolaplı mutfak tezgahının ortasına ocak yerleştirilmiş ve tavandan sarkan davlumbaz modeli kullanılmış. Ocağın orta tezgahta olması, duvar tezgahında sizin için daha çok kullanım alanı bırakılmış. Cam dolapların bolluğu da güzel ve özel mutfak eşyalarınızı sergilemeniz için size olanak sağlamıştır.
Genellikle bahçeli evlerin sahip oldukları çok büyük mutfaklar için tasarlanmış bir modeldir. Genel olarak dolapların tamamında krem lake kullanılmış. Üst dolapların tamamı camlı dolap olarak yapılmış dolaplar 2 raflı olup altlarına da 2 tane açık raf kullanılmıştır. Tezgahın altı ise dolap ve çekmece olarak değerlendirilmiştir. Çok büyük olan mutfaklarda ortadaki boş alanı değerlendirmek için metalik kapaklı farklı bir dolap modeli kullanılmış. Pencere önüne konulan masanın aydınlatması için tandan bir avize sarkıtılmış. Masanın pencere önünde olması mutfağın hem en aydınlık kısmını değerlendirmiş, hem de pencere önünde manzaraya karşı zevkli bir yemek yenilmesi için uygun bir ortam hazırlanmıştır.
Yine bu yılın trend renklerinden kırmızı ile beyazın kullanıldığı çok modern ve şık bir mutfak. Oldukça büyük mutfaklar için hazırlanmış olan bu modelde bol miktarda dolap bulunmaktadır. Alt dolaplarda tamamen kırmızı renk ve beyaz kulplar kullanılırken üst dolaplar tamamen beyaz renkten yapılmış. Tezgah L şeklinde düzenlenmiş, lavabo ve ocak kısmı, tezgahın aynı bölümüne yerleştirilmiş, diğer bölüm ise tavandan sarkıtılan 3 aplik ile aydınlatılmış. Ankastre fırın, tavana kadar yapılmış kırmızı dolapların ortasına oturtulmuştur. Oldukça büyük bir masayı rahatlıkla kaldırabilecek olan bu mutfağa modern tarzın bozulmaması için 2 ayrı küçük masa düşünülmüştür.
Evinin her kısmını beyaz mobilya ile döşemeyi tercih edenler için hazırlanmış beyaz bir mutfak modeli. Alt ve üst dolapların tamamı beyaz malzemeden yapılırken, kulpların metal ve uzun olması düşünülmüş. Uzun kulplar kullanım açısından, bayanlara büyük rahatlık sağlayacaktır. Bu modelde olduğu gibi eğer mutfağınızda küçük bir pencere varsa lavaboyu onun önüne yerleştirmek son derece mantıklı olacaktır. Uzun saatlerin geçirildiği lavabo başında bir pencerenin önünde olmak hava almak açısından sizi rahatlatacaktır. Ocak olarak tamamen elektrikli olarak tercih edilmiş ve ona uygun olarak camlı davlumbaz kullanılmıştır.yine orta tezgahın unutulmadığı bu modelde, orta tezgah için gümüş renk. Duvar tezgahları için ahşap renk tercih edilmiştir.
Klasik mutfak modellerinden biri. Sadece dolap kısmının sergilendiği bu modelde asıl renk olarak krem rengi kullanılmış. Tezgahın üstü için ahşap rengi seçilmiş, aynı renkten 4 adet çekmece ve dolap kulpları kullanılmıştır. 4 adet camlı dolap mutfak eşyalarınızı sergilemeniz için ayrılmış. Ayrıca süs eşyalarını çok seviyorsanız, yada bazı eşyalarınızın sürekli elinizin altında olmasından hoşlanıyorsanız, bu mutfaktaki köşe bentler sizin ihtiyaçlarınıza karşılık verecektir. Mutfak lavabosu için beyaz renk kullanılırken, çeşmenin de lavaboya uyum sağlaması için, nadir bulunan beyaz çeşme kullanılmış. En sağdaki uzun dolap asimetrik görüntüsüyle mutfağı biraz hareketlendirmiş.
Koyu renk mobilyadan hoşlananlar için çok modern ve çok şık tasarlanmış bir mutfak modeli. Koyu kahverengi dolaplarda, yeşil renk duvar boyasının kullanılması, dolapları daha da gösterişli hale getirmiş. 2 adet ankastre fırın yan yana tezgahın üstüne gelecek hizaya yerleştirilmiş. Böylece kullanımları daha kolaylaşmış. Yine mutfağın ortasına yüksek L şeklinde bir orta tezgah yapılmış. Tezgahın uzun kısmına ocak yerleştirilmiş, üzerine ise davlumbaz olarak tavandan sarkan ama değişik bir model davlumbaz tercih edilmiş. Tezgahın kısa kısmının altına masa olarak kullanılmak için bir tezgah daha yerleştirilmiş böylece hem boş alan değerlendirilmiş hem de çok şık bir görüntü elde edilmiştir.
Mutfağınıza girdiğinizde, aydınlık bir ortam tercih ediyorsanız, mutfak dolaplarınızda açık renk kullanmanız tavsiye edilir. Bu mutfakta akçaağaç rengi kullanılmış, dolapları göstermesi için duvarlarda tatlı bir fıstık yeşili boya kullanışmış, ayrıca boş kalan duvarlara küçük tablolar, değişik duvar süsleri asılmış, ve onların altına yere de hasır ve dekoratif olan mutfak süsleri kullanılmıştır. Krem rengi olarak tasarlanan mutfak modelinde beyaz renkli davlumbaz uygun görülmüştür.Dolaplara uyum ağlaması için aynı renk malzemeden, davlumbaza bir çerçeve geçirilmiş.Mutfakta kullanılan fırın kırmızı ankastre serisinden seçilerek duvara yerleştirilmiş, ve mutfağa bir canlılık katmıştır.
Yine çok büyük mutfaklar için hazırlanmış çok modern, çok şık ve çok detaylı ve değişik hazırlanmış bir mutfak modeli. Bütün mutfaklarda kullanılan duvar tezgahı, bu mutfakta kullanılmamış onun yerine 2 orta tezgah tercih edilmiş. Tezgahlardan birine büyük bir ocak ve üzerine tavandan sarkan ışıklı ve çok şık bir davlumbaz kullanılmış. Ayrıca ocak başında iş yaparken kullanımı rahatlatmak amaçlı ocağın yanına küçük bir çeşme ve lavabo yerleştirilmiş. Elektronik aletleri kullanabilmek için de tezgahın yanına 2 adet priz yerleştirilmiş. Bu tezgahın bir bölümünün üst kısmı tezgahtan uzun tutularak aynı zamanda masa olarak ta kullanmak amaçlı hazırlanmış. Diğer mutfak tezgahında ise büyük lavabo tercih edilmiş.
Canlı renklerin içinizi açtığını düşünüyorsanız, somon rengi olan bu mutfak size hitap etmektedir. Somon ile birlikte kullanılan krem renkli dolaplar, tezgahın üstünde kullanılan mermer ile uyumlu olmuştur. Ayrıca mutfakta aydınlatma ile ilgili bir alternatif düşünülmüş, sadece tavandan avize ile aydınlatma yerine dolapların üstüne içinde spotların bulunduğu bir taç monte edilmiş ve bu taç ta krem renginden yapılmıştır. Bulaşık makinesinin kapağı, krem rengi ile kaplanarak, dolaplarla uyumlu hale getirilmiştir. Tezgah ile dolapların arasına asılan duvar aksesuarları en çok kullandığınız mutfak eşyalarının, her an için elinizin altında olmasını sağlamıştır.
Küçük mutfaklar için, şık ve sevimli bir mutfak modeli. Turuncu ile metalik rengin beraber kullanıldığı mutfakta, pek çoğunda denk gelmediğimiz, yine metalik renkten, tezgahın en solunda bir panjur dolap kullanılmıştır. Tezgahın en sağına tezgah üstü ocak ve üzerine davlumbaz tercih edilmiştir. Tezgahın orta kısmında ise lavabo ve çeşme bulunmaktadır. Çeşmenin 2 yanında her an elinizin altında olmasını istediğiniz mutfak gereçleri için, yine metalik renkten mutfak askıları kullanılmıştır. Üst dolaplar her zamankinin aksine boyuna değil, enine tasarlanmıştır. Bu dolapların üstleri turuncu, alt kısımları ise metalik çerçeveli camlardan yapılmıştır.
Yine küçük mutfaklarda, hem alanı değerlendirmek, hem de aydınlık olması açısından tercih edilen beyaz mutfak dolaplarını görmekteyiz. Ankastre fırın, ocak ve davlumbaz serisinin kullanıldığı bu takımda metalik üzerine siyah camın kullanıldığı davlumbaz, son derece şık bir görüntü sergilemektedir. Üst dolaplar alışılmışın dışında yana değil de yukarı doğru açılır dolaplar olarak tasarlanmış ve üst kapaklar aynı mobilya malzemesinden yapılırken, alt kapaklarda cam kullanılmıştır. Ve bu cam dolapların içi aydınlatılarak mutfağa hoş bir hava katmıştır. Mutfak tezgahı ile dolapların arasına, duvar boyasından farklı fayanslar döşenerek mutfak biraz renklendirilmiştir.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Bloglar Yarışıyor ile blogunuzla şöhret sahibi olmaya, ödüller kazanmaya hazır mısınız? Bu yılda sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı düzenliyoruz. Başvurularımız 30 Kasım tarihine kadar devam edecektir. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
Teşekkürler!


Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
Bordo Mavi Web on 13 Şubat 2013 06:25 dedi ki...

Farklı ve bir o kadarda güzel mutfak masası modelleri var. Renk seçenekleride iyi en sondaki modelde oldukaç güzel görünüyor.

Yorum Gönder

Marka Modelleri